Jau daugiau nei pusę metų dirbu su OSX operacine sistema, tačiau vis dar neatradau vienos labai svarbios programos – teksto redaktoriaus. Turiu omenyje ne biuro paketą, o paprastą teksto redaktorių, tokį kaip “gedit”, esantį Ubuntu ar “Notepad” esantį Windows (tiksliau reikėtų sakyti Notepad++, nes standartinis Notepad ne itin naudingas).
“TextEdit” man nelabai patiko, jis palaiko stilius, negalima greitai išsaugoti plain/text formatu, na, tiesiog jis šiek tiek per didelis, kai reikia peržiūrėti kokį nors kodo failą ar ką nors greitai užsirašyti, todėl šiandien nusprendžiau, kad ilgiau tempti nereikia ir atėjo pats laikas susirasti teksto redaktorių. Beje, keletas reikalavimų: programa turi būti nemokama, turi būtų galimybė “nuspalvinti” programinį kodą, turi pasileisti kuo greičiau bei palaikyti tab’us.

TextEdit

textedit

Tai standartinė tekstų redagavimo programa. Ji panaši į „WordPad“ esančią Windows. Su ja galima kurti ne tik paprastus tekstinius failus, tačiau ir RTF ar DOC dokumentus. Pasileidžia ji itin sparčiai, tačiau nepalaiko tab’ų, taip pat nėra kodo spalvinimo galimybės, nėra galimybės rodyti eilutės numerį, tad ji praktiškai visiškai netinkama mano poreikiams.

Gedit

gedit

Šį redaktorių naudojau Ubuntu sistemoje, o kadangi jis yra išleistas ir OSX sistemai, todėl iš pradžių rinkausi būtent jį. Tačiau, nors jis ir puikiai veikia Linux sistemoje, OSX jis nėra toks puikus. Pirmoji problema, su kuria susidūriau – ilgas pasileidimo laikas. Net jeigu ir Gedit yra paleistas jis visvien užtrunka keletą sekundžių naujo failo atvėrimui. Taip pat, nesiaiškinau kodėl, tačiau ne iš visų programų (arba į tas programas) galima įklijuoti iškirptą tekstą. Panašu, kad Gedit naudotų atskirą iškarpinę, kuri pasiekiama ne visoms programoms.
Nors ir pats kurį laiką naudojausi, tačiau tai nėra patogus ir greitas įrankis teksto redagavimui OSX sistemoje.

Atom

atom

Dėjau daug vilčių į šį teksto redaktorių. Tiesa pasakius, jis užima antrą vietą mano pasirinkimo sąraše, tačiau jo nepasirinkau dėl to, kad norint juo naudotis, reikia šiek tiek laiko skirti pritaikymui. Standartinis teksto dydis ir šriftas nėra patys maloniausi akiai ir kodo peržiūrai, tačiau jo kūrimu užsiima GitHub’as, todėl ateityje reikės jį dar kartą patikrinti.

Brackets

brackets

Paskutinis sąraše, tačiau nugalėtojas mano apžvalgoje :). Nors jis labiausiai tinkamas web projektų kūrimui ir daug pastangų dedama būtent į šią sritį, tačiau man jis puikiai tinka ir standartiniams tekstinių failų paredagavimams. Žinoma, norėtųsi, kad jis palaikytų daugiau kalbų, kurių sintaksė būtų spalvinama ir pasileisti galėtų truputį sparčiau, tačiau vos įdiegus jo nereikėjo konfigūruoti savo poreikiams.