Mūsų namų svetainėje kabo ne itin naujas, tačiau kuo puikiausiai veikiantis Philips televizorius. Didžiausias jo trukumas yra pasenusi programinė įranga, kuri jau keletą metų nėra atnaujinama, tad jis nerodo kai kurio formato video failų, o esamos programos, tokios kaip YouTube, paprasčiausiai neveikia.

Kurį laiką į tai nekreipiau daug dėmesio, o norėdamas žiūrėti filmą arba klausytis muzikos iš YouTube tiesiog prijungdavau nešiojamą kompiuterį HDMI kabeliu ir problema išspręstą. Tačiau po paskutinio tokio greito problemos sprendimo nusprendžiau, kad laikas surasti elegantiškesnį sprendimą ir galvoje sukosi du variantai: Chromecast arba Raspberry Pi.

Chromecast – tai nedidelis įrenginys jungiamas prie televizoriaus HDMI jungtimi, maitinimą gaunantis per USB ir prie tinklo prijungiamas per WiFi. Vaizdą jis gali transliuoti iš Android ir iOS įrenginių arba tiesiai š Google Chrome interneto naršyklės. Tačiau čia jo funkcionalumas ir pasibaigia.

Raspberry Pi – tai mažas vienos plokštės kompiuteris, kuris savo istoriją pradėjo kaip mažas kompiuteris, skirtas mokytis kompiuterijos, tačiau labai greitai išpopuliarėjo įvairiuose pasidaryk projektuose ir robotikoje.

Pasirinkau pastarąjį variantą dėl funkcijų gausos ir galimybės susikurti sistemą, kokios noriu pats. Be to, Chromecast nesuteikė galimybės prisijungti prie vietiniame tinkle pasidalintos direktorijos ir iš jo būtų mažai naudos, jeigu šalia nebūtų telefono arba planšetės.
Sistemos tapo Kodi media centro programa. Iš pradžių planavau, kad sistemos pagrindu taps RetroPie, o šalia jos bus įdiegta Kodi. Tiesą pasakius iš pradžių taip ir padariau, tačiau pastebėjau, kad žaidžiu ne tiek ir daug, o paleisti Retropie tik tam, kad paleisčiau Kodi pasirodė kažkaip neoptimalu.
Viską gerai apgalvojus susidarė toks reikalavimų sąrašas:

  • Raspberry Pi 3 Model B
  • Maitinimo šaltinis
  • Raspberry Pi dėžutė
  • Maža belaidė klaviatūra
  • HDMI kabelis

Konstrukcija

Konstrukcija labai paprasta, kadangi konstrukcija labiau orientuota į programinę įrangą, tad tiesiog įdedam Raspberry Pi į dėžutę, uždedam dangtelį, prijungiam žaidimų pulto ir klaviatūros imtuvus, HDMI kabelį, ir maitinimo laidą.

Programinės įrangos diegimas

Kadangi planavau pasitenkinti tik Kodi media centru, todėl pasirinkau „LibreELEC“ – operacinę sistemą, kurios tiesiog pakanka paleisti Kodi, o ir diegiama ji labai paprastai:

  • atsisiunčiame „LibreELEC USB-SD Creator“ priklausomai nuo savo naudojamos operacinės sistemos
  • paleidžiam programą ir „Select version“ laukelyje pasirenkam „RaspberryPi 2 and 3“ ir naujausią LibreELEC versiją.
  • antrame punkte spaudžiam „Download“ mygtuką ir palaukiam kol failas bus atsiųstas
  • kai failas atsiųstas, trečiame punkte pasirenkam diską į kurį bus įrašyta sistema
  • spaudžiam „Write“ mygtuką ir laukiam kol kortelė bus paruošta.

Konfigūracija

Po įdiegimo Kodi pasileis automatiškai, vartotojo sąsaja labai aiški, o kaip ir tikėjausi klaviatūra ir „Touch Pad“ veikia iškart. Ko nesitikėjau, tai kad mano TV ir Raspberry Pi palaikys „Consumer Electronics Control“ – tai HDMI funkcija, kuri leidžia nuotoliniu TV pulteliu valdyti prie HDMI prijungtą įrenginį, tad po pradinės konfigūracijos (sąsajos nustatymai, tinklo katalogo pridėjimas) klaviatūrą galėjau dėti po stalu ir pilnai pasikliauti vien tik TV pulteliu.

Tiesą pasakius, labai džiaugiuosi šiuo savo nedideliu projektėliu. Daug laiko jį įgyvendinti neužtruko, o atsiradusios funkcijos pranoksta ir kai kuriuos visiškai naujus televizorius. O jeigu dar atviriau – tai svetainėje kabantis televizorius ir vėl tapo naudingas :).

 

O čia Raspberry netvarkinkai paslėptas už televizoriaus